Welcome to me, welcome to spring!

byHi everyone ! I'm so excited coz It's my first post :)

I've been using instagram for a long time, so I've decided to publish this blog, thanks to pressure of my friends, and wanted to make pre-spring outfit. :) When I see the sun in the sky, I'm ready for wearing these sunglasses and suede high heels, but I chose to wear lovely furry poncho, because the weather is still cold a little bit in here.

I'd prefer to comfy bluejean and classy booties which I adore, because of going to college. I'm a student at ITU as a physics engineering btw. I'm too busy with school but I'll try to post frequently :)

If you hesitate to wear about clothes in spring, you should choose to wear top like this poncho :)
 I loved this look and wanted to share with you :) I hope you like it :)

Herkese merhaba ! İlk postum olduğu için çok heyecanlıyım :)
Uzun bir süredir instagram kullanıyorum, bu yüzden arkadaşlarımın baskısıyla blog açmaya karar verdim ve baharın arada sırada yüzünü göstermesiyle bir bahar kombini yapmak istedim. :) Bu yüzden süet topuklularımı ve güneş gözlüklerimi giymeye hazırdım ama hava hala biraz soğuk olduğu için bu kürklü şirin pançomu giymeyi seçtim.

Üniversitede okuduğum için rahat bir bluejean ve taparak aldığım topkulu botlarımı tercih ettim . Bu arada İTÜ'de fizik mühendisliği okuyorum ve okulla fazlasıyla meşgulum ama elimden geldiğince sık sık yazmaya çalışacağım :)

Eğer baharda ne giyeceğin konusunda tereddütlerin varsa, sen de benim tercih ettiğim gibi üzerine bir panço giyebilirsin :)

Ben bu kombinime bayıldım ve hemen seninle paylaşmak istedim. :) Umarım beğenirsin :)


Dress you up in my love cutie pies :)

Sunglasses : Koton (similar here)
Poncho : Online shopping from limango :)
Blue Jean : Koton (similar here)
Bag : Mango (similar here)
Bracelets : Penti (similar here)
Heels : Zara (similar here)
Sweater : Stradivarius (similar here)