NOBU

by

Herkese merhaba :) Bodrum tatilimde en çok gidip görmeyi istediğim yer Yalıkavak Palmarina'da bulunan Nobu restauranttı. Böyle harika bir havuza ve manzaraya sahip olan bu yere gün içinde havuzunu kullanmak için geldik. Açılışına Robert De Niro'nun da katıldığı restaurant, akşam ışıklandırılmasıyla beraber görülmeye değer. Çalan müzikler, servis muhteşem. Yolunuz düşerse kesinlikle uğramalısınız diyor sizi fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum.


Hi everyone :) In my Bodrum vacation the only place I want to see is Nobu restaurant at Yalıkavak/Bodrum. 
Chef Nobu Matsuhisa has opened a restaurant in the heart of one of the most exclusive mega yacht marinas of the Mediterranean Sea—Palmarina Bodrum.  Located at the forefront of the island called the “Old City” of Palmarina Bodrum, it provides premium access to world famous luxury shopping, dining, and night life amongst enchanting views of the sea.
At this iconic restaurant, Nobu Bodrum goes above and beyond the expectations of even the most experienced gourmets who have a fondness for Japanese cuisine, with dishes that deliver the perfect blend of superior taste and presentation.
Photos by Bora Akın Yılmaz


Shorts, Hat, Bracelet & Necklace : H&M
Bikini : Penti